Wednesday, 19 December 2018 12:25

Starptautiskā sadarbība ar Eiropas dārzkopības skolām

Bulduru Dārzkopības vidusskolā 2018. gads ir bijis aktīvs starptautiskās sadarbības jomā. Veiksmīgi tiek īstenots Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekts “Neue Lernmethoden gemainsam erarbeiten – Lernmethoden” (Izstrādāt jaunas mācību metodes kopā). Šī projekta ietvaros skolotāji ar audzēkņiem ir devušies uz Itāliju, Vāciju, Slovēniju, Franciju un Luksemburgu, lai izzinātu dažādas mācību metodes un pielietoto materiāli tehnisko bāzi , kas izmantojami dārzkopības apmācībā.
2018. gada aprilī Itālijā, Laimburgā “Augļkopības, vīnkopības un dārzu ierīkošanas profesionālajā skolā“ norisinājās ikgadējais 14. Eiropas dārzkopības skolotāju seminārs, kurā piedalījās skolotājas Gunta Krastiņa un Inga Ezera. Semināra ietvaros tika apmeklēti arī vairāki Dienvidtiroles dārzkopības uzņēmumi
Vācijā Paula Ērliha profesionālajā koledžā Dortmundē jūlijā norisinājās aktivitāte “Apstādījumu plānošana sociālajai aprūpes iestādei”, kurā piedalījās Elga Ence un 4 audzēkņi. Projekta dalībnieki kopīgi veidoja apstādījumu rekonstrukcijas plānu sociālās aprūpes iestādei Dortmundē.
Skolotāja Gunta Jēkabsone septembrī Francijā, Orleānā piedalījās “La Mouillere dārzkopības skolā“ seminārā “Inovācijas dārzos un parkos”. Teorētiskajā un praktiskajā nodarbībā tika izzināta “zaļo sienu” inovatīvie risinājumi, apskatot arī dažādus variantus skolas parkā, kurus bija gatavojuši šīs skolas audzēkņi pedagogu vadībā. Semināra ietvaros dalībnieki devās vizītēs uz vairākiem dārzkopības uzņēmumiem.
Rudens pilnbriedā oktobrī Slovēnijā, Celjes dārzkopības un vizuālās mākslas skolā norisinājās aktivitāte “Garšaugu varavīksne”, kurā no BDV piedalījās skolotāja Laima Lūse, un 4 audzēkņi audzēkņi. Projekta dalībnieki kopīgi izzināja dažādus garšaugus, tos smaržojot, garšojot un taustot, kā arī to pielietojumu un ārstnieciskās īpašības. Dalībnieki mācījās paši gatavot no garšaugiem salātus, ziepes, skrubjus un tējas.
Decembra sākumā Luksemburgā Etelbrukas lauksaimniecības tehniskā skolā norisinājās skolotāju sanāksme par projekta īstenošanu un jaunu projektu izstrādi.

Projekta koordinatore Gunta Jēkabsone

  • DSC01987
  • DSC02012

Simple Image Gallery Extended

Read 2233 times